English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Shoqëria Port Lajme
New Bedford Port Society

Lajme nga Betheli marinarët historike dhe vendi marinar në New Bedford, MA, SHBA

Posts Tagged 'Heloise Degrugillier'

Koncert Barok për të mbledhur fonde për Bethelit Restaurimi detarë

Komiteti për Restore Bethelin e detarë do të presë programin përfundimtar në seri e saj tre-koncert në 3 3 prill Në bashkëpunim me Orkestrën Simfonike New Bedford, Heloise Degrugillier, regjistrues, dhe Paul Cienniwa, klaviçembal, do të kryejnë një koncert të 17 - dhe frëngjisht muzikë barok të shekullit të 18-të për të mirëpritur pranverë. Bedford Shoqëria New Port [...]