English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Shoqëria Port News
New Bedford Port Society

Lajme nga Betheli detarë historike të dhe Ballina marinar në New Bedford, MA, USA

Ngjarje

Festuar Sezoni në Bethel detarë s

Christmas Qirinj Shërbimi e diel, dhjetor 15, 2013, 15:00 "Motrat në Këngës" të udhëhequr nga Leslie Piper Pije freskuese Menjëherë Pas ---- Celtic Koncert e enjte, dhjetor 19, 2013, 07:00 Robbie O'Connell & Aoife Clancy Pije freskuese Menjëherë Pas Ticket dispozicion në Librat Baker dhe Euro 25,00 $ pranimi për të përfituar Fondin Restaurimi Bethel detarë s

Tour të veçantë të Bethelit detarin dhe lagjen historike në AHA! 10 Maj 2012

Join arkitekt ruajtja Joe Booth, nga JMBA + Arkitektëve, në turne një arkitekt-së përmes Bethelit e luaj kufirin detarë s, të njohur si të shpesh-vizituar nga whalers dhe është bërë i famshëm në Herman Melville Moby Dick. Joe Booth, një Arkitekt New Bedford për më shumë se 30 vjet, ka qenë duke punuar për të rivendosur strukturën dhe për të ruajtur historinë e kësaj kishe më shumë se 175-vjeçare. 05:00 [...]

Muzika Detare në Bethel me Tom Kastle dhe Jon Campbell më 4 qershor 2011

Ju lutemi bashkohuni me ne për një pamje të rrallë lokale të muzikantëve detare Tom Kastle dhe Jon Campbell në Bethel detarë s më June 4, 2011. Tom Kastle është një këngëtar, kompozitor, i gjatë anije marinar, dhe tregimtar e mit i bazuar në të Liqeneve të Madh i cili ka udhëtuar SHBA, Kanada, Meksikë, Evropa, dhe Paqësor. Ai vizitoi si pjesë i [...]

Koncert Barok për të mbledhur fonde për Bethelit Restaurimi detarëve s

Komiteti për Restore Bethel detarë s do të presë programin përfundimtar në seri e saj tre-koncert at 03:00 3 prill. Në bashkëpunim me Bedford Orkestra Simfonike e Re, Heloise Degrugillier, regjistrues, dhe Paul Cienniwa, klaviçembal, do të japë një koncert të 17 - dhe frëngjisht muzikë barok të shekullit të 18-të për të mirëpritur pranverë. Bedford Shoqëria New Port [...]

15 Moby-Dick Marathon këtë fundjavë!

Bedford gjueti balenash Muzeu i ri do të pret është 15 vjetor Moby-Dick Marathon këtë fundjavë. Nëse doni një të vërtetë Melville përvojë të ndaluar nga Betheli detarë s, ulen në Pew e tij dhe për të dëgjuar Kapitujt 7-9. Ja se çfarë Beth Perdue shkroi në Standard Times sotme: Duke qenë në Bethel, frymëzim për këtë skenë, është [...]

Christmas Candle Lehta Shërbimit, 12 dhjetor 15:00

Bordi i Drejtuesve të Bedford Shoqërisë New Port përzemërsisht ju ftojmë të bashkohen me ne për një shumë të veçantë e Krishtlindjeve të Lehta Candle Shërbimit në e diel, dhjetor 12, 2010 at 3:00 pm në Bethel detarë s, 15 Johnny Cake Hill, New Bedford, MA . Rev Kenneth MacMillen, United Metodist Kisha e Shën Palit kryesues. Organist: Frank Mederios [...]

"Një Celtic Krishtlindjeve" me Robbie O'Connell dhe Aoife Clancy

Dega Zonja dhe Bordi i Drejtuesve të Bedford Shoqërisë New Port ju ftojmë në Bethel detarë s në mbrëmjen e datës 21 dhjetor, 2010, solsticit të dimrit, për ngjarjen e dytë të Seria Koncert për Bethelit Projektit të Restaurimit detarë s. Njëqind (100) për qind e të ardhurave të marra nga ky koncert [...]

Dillon & Crooks të paraqesë një mbrëmje e këngë tradicionale detar, histori dhe tregime të portit të New Bedford

Dega Zonja dhe Bordi i Drejtuesve të Bedford Shoqërisë New Port jemi të kënaqur që të ju ftojmë të bashkoheni me ne të enjten, më 21 tetor në 19:00 për "një mbrëmje e këngë tradicionale detar, histori dhe tregime të portit të New Bedford" me Dillon bustin dhe Crooks rum-ngjyhet. Kjo do të jetë [...]

Seria Koncert për Bethelit Projektit të Restaurimit detarë s

Dega Zonja e Bedford Shoqërisë New Port në partneritet me Bordin e Menaxherëve ka kënaqësinë të shpallë i Seria Koncert për Bethelit Projektit të Restaurimit detarë s. Bashkohu me ne për të shijuar programet unike muzikore në vendosjen intime të Bethelit detarë s për të mbështetur fondin e restaurimit të ndërtesës. Të gjitha të muzikantëve [...]

Shërbimi Memorial 2010 Peshkatarët e

Në orën 9:30 të mëngjesit në e hënë, maj 31, 2010, një procesion do të fillojë në Bethel detarë s, 15 Johnny Cake Hill, në zemër të Bedford gjueti balenash Park Historik Kombëtar Re dhe të vazhdojë poshtë Bashkimit Rruga dhe mbi skelë Peshkatarëve. Procesioni do të udhëhiqet nga një organ antike pompë kryer në një karrocë dore nga [...]

← Para