English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Shoqëria Port Lajme
New Bedford Port Society

Lajme nga Betheli marinarët historike dhe vendi marinar në New Bedford, MA, SHBA

Koncert Barok për të mbledhur fonde për Bethelit Restaurimi detarë

Komiteti për Restore Bethel e detarë do të presë programin përfundimtar në seri e saj tre-koncert në 3 prill 3.

Në bashkëpunim me Orkestrën Simfonike New Bedford , Heloise Degrugillier, regjistrues, dhe Paul Cienniwa, klaviçembal, do të kryejnë një koncert të 17th- dhe franceze muzikë baroke të shekullit të 18-të për të mirëpritur pranverë. Shoqëria Port New Bedford dhe Dega Zonja të saj janë paraqitur në këto koncerte për të mbledhur fonde për riparime urgjente të nevojshme për shtëpinë historike të adhurimit.

Një çaj do të ndjekin, me e parkut kombëtar "Ruth" dhe "Abby", të cilët portretizojnë gratë gjuetar balenash e shekullit të 19-të, duke shërbyer si hostesses.

Degrugillier ka punuar gjerësisht edhe si një interpretues regjistrues dhe mësues në të gjithë Evropën dhe Shtetet e Bashkuara. Ajo ka kryer me ansamble kryesore periudhe, duke përfshirë Boston Festivalin Muzikë hershme Opera, Newport barok, farkëtar harmonishme, dhe Dünya Ansamblit. Ajo gjithashtu gëzon një karrierë aktive të mësimdhënies, duke punuar me Music Festival Amherst hershëm, Boston Recorder Society, Recorder Sporti i New York-ut, Muzikë Javës pinewoods hershëm, dhe të tjerët. Ajo kohët e fundit përfundoi studimet e saj në Alexander Technique dhe ka një Master në Muzikë nga Konservatorin e Utrecht në Holandë. Ajo studioi regjistrues me Heiko ter Scheggett, Saskia Coolen, dhe Pedro Memelsdorff.

Duke luajtur klaviçembal Cienniwa ka qenë quajtur "ekspert" (EDGE Boston), dhe Boston Musical informator shkroi se "jo të gjithë mund të kapur stilin barok francez si Cienniwa bën." Në vitet e fundit, ai është shfaqur në Harvard, MIT, Yale, St . Thomas Church Fifth Avenue, Dhoma Festival Music Kingston, me violinisiti i mirënjohur Rachel Barton Pisha dhe me Grammy Award fitues piper uilleann Jerry O'Sullivan. Një avokat i muzikës së re, ai është shfaqur si premierë vepra klaviçembal nga Larry Thomas Bell dhe veprat vokale nga Karl Henning. Si dirigjent, ai drejton sine ansambël Nomine koral dhe choruses në Framingham Kolegjin Shtetëror dhe malin Ida College. Si organist dhe dirigjent, ai është drejtor muzikë në Kishën e Parë në Boston, ku ai mund të dëgjohet javore në Wers (88.9 FM) Boston.

1831 Bethel detarë, i njohur si Kapelën e Whalemen në Melville "Moby-Dick", po vuan nga uji dhe dëmtimi insekteve, dhe rehabilitimi i kushtueshëm është e nevojshme. Në sajë të sponsorizimit të Isaksen Peshkimi Corp, New Bedford anijes Furnizimit dhe Degën e femrave., 100 për qind e të ardhurave do të shkojnë në fondin e restaurimit.
Biletat, me çmim në 20 $ secila, janë në dispozicion online në http://seamensbethel.eventbrite.com , nga EURO / Phoenix në FAIRHAVEN, Baker Libra në Dartmouth, ose nga Peter Haley, drejtor i Bethelit dhe Mariners 'kryesore detarë, midis 9 jam dhe 16:00 gjatë ditëve të javës duke telefonuar (508) 992-3295.

Të gjitha donacionet e taksave-deductible për projektin janë të mirëseardhura. Verifikimet mund të bëhet nga të Shoqërisë Port, 15 Johnny cake Hill, New Bedford, MA 02740 dhe shënoi Fondin Ndërtimi Restoration.

Për më shumë informacion, vizitoni www.portsociety.org ose telefononi (508) 992-3295.

Eventbrite Regjistrimi ngjarje për barok Koncert me Heloise Degrugillier, regjistrues, dhe Paul Cienniwa mundësuar nga Eventbrite
Të jetë i shoqërueshëm, Share!
Kthehu tek Shoqërisë Port Website apo Lajme

Nuk ka komente


Ende nuk ka komente ende. Ju mund të jetë i pari!

Lini nje Koment