English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Shoqëria Port Lajme
New Bedford Port Society

Lajme nga Betheli marinarët historike dhe vendi marinar në New Bedford, MA, SHBA

Programi i Bursave Zonja Dega Undergraduate 2011 NEW BEDFORD Shoqërisë Portual i

Afati i fundit për Programin e Bursave Zonja Dega Zemres e të New Bedford Shoqërisë Portual i është 8 prill 2011. Çdo vit një bursë jepet për një student meritojnë nga zona e Madhe New Bedford.

Nga Degën Zonja Nga-Ligjet:

Objekti i korporatës sonë do të jetë për të siguruar ndihmë financiare për arsimimin e nxënësve në nevojë dhe meritojnë duke i dhënë konsideratë e parë për familjet e bijve të detarë. Politika jonë ka qenë për të marrë parasysh vetëm kërkesat e studentëve nga zona Madhe New Bedford.

Udhëzimet shkarkohen bursa dhe Zbatim (PDF)

Çdo pyetje mund të bëhen direkt në ladiesbranch@portsociety.org .

Për më shumë informacion në lidhje me Degën Zonja e Bedford Shoqërisë New Port, ju lutem vizitoni faqen Zonja Dega .

Të jetë i shoqërueshëm, Share!
Kthehu tek Shoqërisë Port Website apo Lajme

Nuk ka komente


Ende nuk ka komente ende. Ju mund të jetë i pari!

Lini nje Koment