English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Shoqëria Port News
New Bedford Port Society

Lajme nga Betheli detarë historike të dhe Ballina marinar në New Bedford, MA, USA

Dillon & Crooks të paraqesë një mbrëmje e këngë tradicionale detar, histori dhe tregime të portit të New Bedford

Dega Zonja dhe Bordi i Drejtuesve të Bedford Shoqërisë New Port jemi të kënaqur që të ju ftojmë të bashkoheni me ne të enjten, më 21 tetor në 19:00 për "një mbrëmje e këngë tradicionale detar, histori dhe tregime të portit të New Bedford" me Dillon bustin dhe Crooks rum-ngjyhet. Kjo do të jetë është ngjarja e parë e koncertit Seria Fondin për ripërtëritjen e Bethelit detarë s. Bileta janë $ 25 dhe mund të porositet më poshtë ose në Mariner shtëpi e Shoqërisë Port-së, 15 Johnny Cake Hill, New Bedford (508.992.3295)

Dillon Bustin

Dillon bustin , ish folklorist për Komonuelthit dhe tregimtar extraordinaire i cili e ka krijuar historinë e George Fred Tilton bashkohet me Tom Goux, Dan Lanier dhe Jacek Sulanowski e Crooks rum-ngjyhet për të siguruar një mbrëmje të këngës tradicionale detar, histori dhe tregime të Porti i New Bedford.

Rum Soaked Crooks

Rum ngjyhet crooks ~ Tom Goux, Jacek Sulanowski, Dan Lanier dhe Iain Geddes kanë qenë cruising bregdetare New England (dhe më gjerë) për tre dekadave të fundit dhe kanë shkaktuar dëme shumë muzikore dhe poetike me një përzierje të athët të chanteys detarëve, baladave dhe ditties. Ka shpesh dëshmi e pakundërshtueshme lënë në prag të tyre: Viktimat lënë skenën me gishtërinjtë përgjimi dhe refren telefononi në kokat e tyre, si ata për fat të mirë hum dhe bilbil gjithë rrugës në shtëpi.

Të Crooks kanë ndarë këngët dhe tregimet e tyre, si nga ana historike dhe bashkëkohore, në festivalet dhe ngjarjet detare në të gjithë vendin dhe në Evropë, dhe kanë shënuar në Smithsonian-Folkways dhe gjueti balenash Qyteti Sound labels.Their repertorin përfshin katër shekuj Yankee lundrim dhe përmban një koleksion të gjerë të Kepi dhe Ishujt këngë detit dhe poezi.

Eventbrite Regjistrimi Event për The Series Koncert për Bethelit Projektit Restaurimi detarë s mundësuar nga Eventbrite
Të jetë i shoqërueshëm, Share!
Kthehu tek Shoqërisë Port Website ose News

Nuk ka komente ende


Nuk ka komente ende. Ju mund të jetë i pari!

Lini një koment